Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Kompletní dodávky a servis v plastikářském průmyslu

Zaměřujeme se na dodávky špičkových materiálů a výrobků pro plastikářský průmysl. Máme dlouholeté zkušenosti a kontakty nejen na českém plastikářském trhu.

Dopravníkový detektor kovů TDK

Tunelový detektor kovů s dopravníkem RDK

Tunelový detektor dokáže odhalit (a případně i vyřadit) kovové kontaminanty ze sypkých nebo balených materiálů.

Funkční princip

Základním prvkem každého detektoru je detekční hlava osazená elektromagnetickými cívkami. Pokud je v materiálu na dopravníkovém pásu odhalen nežádoucí kovový kontaminant překračující přednastavenou citlivost, vyšle cívka tunelového detektoru signál do řídící mikroprocesorové jednotky. V závislosti na naprogramované citlivosti a vybavení detektoru uskuteční detektor některou z následujících operací:

  • dojde k zastavení dopravníkového pásu (a také je možno podezřelý objekt či materiál označit za pomoci značkovacího zařízení nebo upozornit na jeho přítomnost pomocí zvukové či světelné signalizace). Následně obsluha odstraní předmět manuálně z pásu.
  • detekovaný předmět se automaticky odstraní z pásu. K odstranění může být použit např. vyhazovač, vzduchová tryska, propadová klapka, vybočovací závora atd.

Nastavení citlivosti

Za použití dotykového displeje lze snadno přednastavit reakci detektoru na řadu potenciálních situací. V závislosti na modelu je též možno naprogramovat široké spektrum funkčních parametrů stejně jako zobrazovat informace o aktuální situaci na integrovaném monitoru.

Individuální výbava

Základní parametry (tzn., délka, šířka a výška průchozího otvoru v detekční hlavě, rozměr dopravníkového pásu apod.) vyplývají z příslušné konkrétní aplikace. Detekční systém pro dopravníky může být vybaven např. zařízením na zastavení pásu (tzv., stop-alarm), které signalizuje detekovaný kontaminant a současně zastaví pás dopravníku. Tunelový detektor lze též dodat ve výškově stavitelné verzi, s kolečky (pro snadnou manipulaci a převážení), se světelnou či zvukovou signalizací, s regulátorem rychlosti pásu. K dispozici je též celá řada prvků pro vyřazení detekovaného kontaminantu: vzduchová tryska, automatický vyhazovač, propadová klapka, vyřazovací závora apod. Mezi další opční výbavu pak patří ochrana proti nežádoucí manipulaci (heslo), interní diagnostika aktuálního stavu zařízení, připojovací rozhraní (pro PC či wi-fi) atd. Vysoká citlivost detekce, kvalitní dílenské zpracování, robustní konstrukce a nejmodernější softwarové a hardwarové vybavení tohoto detektoru jsou garancí dlouholetého a bezproblémového provozu.

Nahoru