Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Kompletní dodávky a servis v plastikářském průmyslu

Zaměřujeme se na dodávky špičkových materiálů a výrobků pro plastikářský průmysl. Máme dlouholeté zkušenosti a kontakty nejen na českém plastikářském trhu.

Magnety pro skluz MS-MC

Deskový skluzavkový magnet MS-MC

Skluzavkový deskový magnet MS-MC se používá v pro čištění materiálů, který se přepravují v potrubí o maximálním sklonu 40° od vertikály.

Tento magnet deskového typu dodáváme jak ve feritovém tak i v neodymovém provedení (a v různých konstrukčních modifikacích dle potřeb klientů).

Složení a čištění magnetického skluzu

Základní částí každého skluzavkového magnetu je magnetická deska se systémem snadného čištění (aby bylo možno zachycení feromagnetické částice jednoduše odstranit). Z materiálu, samovolně klouzajícího po povrchu krycího pláště magnetického jádra, jsou odseparovávány železné částice (magnetické pole je přidržuje na povrchu extrakční desky). Při čištění separátoru se magnetická deska vysune z potrubního systému a poté se magnetické jádro oddálí od extrakční desky. Magnetické nečistoty, které až do této chvíle byly přidržovány na povrchu krycí nerezové desky, působením gravitace samovolně odpadnou. Na vnitřní části tohoto separátoru se nachází speciální výstupek (lze jej označit i jako „nos“), který slouží zejména k tomu, aby se za výstupkem shromažďoval přidržovaný feromagnetický materiál (a byl tak chráněn před stržením proudem čištěné hmoty).Nahoru