Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Kompletní dodávky a servis v plastikářském průmyslu

Zaměřujeme se na dodávky špičkových materiálů a výrobků pro plastikářský průmysl. Máme dlouholeté zkušenosti a kontakty nejen na českém plastikářském trhu.

Roštové separátory pro tlakové aplikace MSP-S

Magnetický separátor do tlakového a sacího potrubního systému MSP-S

Magnetický separátor do tlakového a sacího potrubí se používá především k odstranění feromagnetických částic z rychle proudícího (až 25 m/s) tekutého nebo dobře prostupného sypkého materiálu.

Složení separátoru pro potrubní aplikace MPS-S

Separátor MSP-S se skládá se soustavy magnetických trubic (jejichž jádra jsou kryta ochrannými nerezovými trubicemi). První řada trubic obsahuje vždy o jednu magnetickou trubici méně než řada následující a pokrývá tak svým magnetickým polem mezeru v následující řadě trubic. Díky tomuto uspořádání proudí čištěný materiál kaskádovitě napříč velmi hustým sítem, a extrémně silné pole neodymových magnetů zachytává na povrchu krycích trubic veškeré magnetické částice. Zachycené Fe kontaminanty migrují do zadní části ochranných trubic, kde jednak neblokují tok materiálu a současně jsou i chráněny před nechtěným stržením proudící čištěnou hmotou.

Hlavní výhody magnetického separátoru do tlakového a sacího potrubního systému

Magnetický separátor do tlakového a sacího potrubního systému MSP-S 100 NJádra tohoto separátoru jsou tvořena extrémně silnými neodymovými magnety a uložena ve dvojím opláštění. Tento systém, též nazývaný „trubka v trubce“, má několik významných předností:

  • znatelně prodlužuje životnost drahých magnetických jader (díky dvojité ochraně k nim nemůže proniknout čištěný materiál a způsobit jejich poškození)
  • odpadá riziko odloupnutí kousku magnetu či jeho poniklovaní (a jejich proniknutí do zpracovávaného materiálu)
  • zvýšila se odolnost separátoru

Tento magnetický separátor dokážeme vyrobit s maximální indukcí 13 500 G na jádře a 10 500 G na plášti magnetické trubice. Tolerance je +/- 10 %.

Nahoru