Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Kompletní dodávky a servis v plastikářském průmyslu

Zaměřujeme se na dodávky špičkových materiálů a výrobků pro plastikářský průmysl. Máme dlouholeté zkušenosti a kontakty nejen na českém plastikářském trhu.

Rychloběžné mlýny VESPA

Mlýn nebo drtič?

Rychloběžný mlýn (čili granulátor) se liší od drtiče zejména výstupní velikostí zpracovávaného materiálu. Zatímco drtič redukuje materiál na kusy od 20 do 100 mm, mlýn pomele plasty až na frakci mezi 7 až 12 mm (platí pro námi nabízené výrobky). Další rozdíl spočívá v provozní rychlosti a režimu podávání: rychloběžné mlýny pracují při vysokých otáčkách (rychlost našich mlýnů se pohybuje od 550 do 970 ot./min.) s relativně nízkým kroutícím momentem, zatímco drtiče pracují při nízkých otáčkách (od 3 do 90 ot./min.) při relativně vysokém kroutícím momentu. Proto není vhodné vkládat do rychloběžného řezacího mlýnu velké množství materiálu s vysokou hustotou (mohlo by dojít k zaseknutí nebo dokonce poškození mlecího zařízení), zatímco naopak drtič si poradí i s těžkým či objemným plastovým odpadem. Někdy se proto oba typy strojů nacházejí na stejné výrobní lince, kde drtič provádí hrubé předdrcení, a granulovací mlýn se používá pro finální pomletí materiálu na konzistentní, malou a velikostně sjednocenou frakci. Pokud tedy potřebujete drobnou homogenní plastovou drť, měli byste se rozhodnout pro nožový rychloběžný mlýn.

Nahoru