Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Kompletní dodávky a servis v plastikářském průmyslu

Zaměřujeme se na dodávky špičkových materiálů a výrobků pro plastikářský průmysl. Máme dlouholeté zkušenosti a kontakty nejen na českém plastikářském trhu.

Magnetické průtokové separátory MSP-MC pro potrubní systémy

Obecný princip fungování magnetického separátoru do potrubí MSP-MC

Magnetický separátor MSP-MC se používá k zachycení kovových magnetických částic, které se nacházejí v dobře prostupném tekutém nebo i sypkém materiálu.

Složení separátoru pro potrubní aplikace MPS-MC

Separátor MSP-MC se skládá se soustavy magnetických trubic (jejichž jádra jsou kryta ochrannými nerezovými trubicemi). První řada trubic obsahuje vždy o jednu magnetickou trubici méně než řada následující a pokrývá tak svým magnetickým polem mezeru v následující řadě trubic. Díky tomuto uspořádání proudí čištěný materiál kaskádovitě napříč velmi hustým sítem a extrémně silné pole neodymových magnetů zachytává na povrchu krycích trubic veškeré magnetické částice.

Funkční princip

Tento rošt je vybaven velmi silnými magnetickými jádry (z neodymových magnetů), a proto dokáže odseparovat magnetické materiály i o velmi drobné frakci. Při použití roštového separátoru také nedochází ke stržení již zachycených Fe částic proudícím materiálem, neboť přidržené kontaminanty migrují do spodní části ochranných trubic a zde již setrvávají až do čištění separátoru.

Způsob čištění

U separátorů menších rozměrů je obvyklé čištění pomocí systému snadného čištění. Tělo separátoru se vyjme z potrubí, magnetická jádra se za pomoci páky posunou do horní polohy a železné kontaminanty, které byly na povrchu trubic přidržovány magnetickým polem, samovolně odpadnou. Zjednodušený systém čištění (v porovnání s rošty, jejichž jádra není možno při čištění vysunout) má celou řadu výhod: čištění je rychlé a snadné, kontaminanty není nutno z povrchu pracně odstraňovat, prodlužuje se životnost krycích trubic a je také eliminováno riziko zranění kovovou částicí v průběhu čištění separátoru.

V případě větších magnetických separátorů nebo u silně kontaminovaného materiálu se doporučuje provádět čištění za pomoci poloautomatických či plně automatizovaných pneumatických systémů.

Další prvky výbavy separátoru MSP-MC

  • Schéma těla průtokového magnetického separátoruprůhledítko (pro sledování zanesení magnetického roštu)
  • zámek (ochrana před neoprávněnou manipulací se separátorem)
  • systém vnitřních přepážek (materiál je pomocí přepážek naváděn na celou délkou magnetických trubic, čímž se dosahuje extrémně vysoké účinnosti magnetické separace)
  • sítko (které zachytí i větší neželezné kontaminanty)

Magnetická jádra tohoto separátoru mohou generovat indukci až 18700 G a na krycím plášti lze naměřit až 11 700 G (s tolerancí +/- 10 %).

Nahoru