Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Kompletní dodávky a servis v plastikářském průmyslu

Zaměřujeme se na dodávky špičkových materiálů a výrobků pro plastikářský průmysl. Máme dlouholeté zkušenosti a kontakty nejen na českém plastikářském trhu.

Magnetické rošty do násypek TM

Magnet do náspky vstřikolisu TM 250 N

Magnet do násypky vstřikolisu zachytává železné kontaminanty z volně proudícího materiálu (např. (regranulát, drť apod.). Tento rošt se vsazuje se zejména do klasických kónusových násypek, aby zabránil průniku nežádoucích částic do šnekových podavačů a trysek vstřikolisů.

Funkční princip

Tento rošt je vybaven velmi silnými neodymovými jádry, a proto dokáže odseparovat magnetické materiály i o velmi drobné frakci. Při použití roštového separátoru také nedochází ke stržení již zachycených Fe částic proudícím materiálem, neboť zachycené kontaminanty migrují do spodní části ochranných trubic a zde již setrvávají až do vyčištění separátoru.

Způsob čištění

Podobně jako u většiny roštových separátorů se systémem jednoduchého čištění i magnety do násypky se čistí tak, že se jádra magnetů vysunou z krycích nerezových trubic. Železné kontaminanty, které byly na povrchu trubic přidržovány magnetickým polem, samovolně odpadnou. Zjednodušený systém čištění (v porovnání s rošty, jejichž jádra není možno při čištění vysunout) má celou řadu výhod: čištění je rychlé a snadné, kontaminanty není nutno z povrchu pracně odstraňovat, prodlužuje se životnost krycího pláště a je eliminováno riziko zranění kovovou částicí v průběhu čištění separátoru.

Výhody separátorů do násypek

Mezi hlavní výhody patří kromě snadného čištění také jednoduchá aplikace, dostupná cena a rychlá disponibilita (výrobky jsou většinou skladem).

Snadná objednávka v e-shopu

Nahoru