Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Kompletní dodávky a servis v plastikářském průmyslu

Zaměřujeme se na dodávky špičkových materiálů a výrobků pro plastikářský průmysl. Máme dlouholeté zkušenosti a kontakty nejen na českém plastikářském trhu.

Výsuvné magnetické rošty MR

Výsuvný magnetický rošt

Magnetický rošt zachytává železné kontaminanty z volně proudícího materiálu. Díky použití extrémně silných neodymových magnetů dokáže rošt odseparovat i paramagnetické nebo slabě magnetické částice (např. nerez). Pomocí systému snadného čištění (= výsuvná magnetická jádra) se z roštu rychle a komfortně odstraňují zachycené kovové částice.

Způsob čištění

Podobně jako u většiny roštových separátorů se systémem jednoduchého čištění i magnetické rošty se čistí tak, že se jádra magnetů vysunou z krycích nerezových trubic. Železné kontaminanty, které byly na povrchu trubic přidržovány magnetickým polem, samovolně odpadnou.

Hlavní výhody magnetických roštů

Zjednodušený systém čištění (v porovnání s rošty, jejichž jádra není možno při čištění vysunout) má celou řadu výhod: čištění je rychlé a snadné, kontaminanty není nutno z povrchu pracně odstraňovat a je také eliminováno riziko zranění kovovou částicí v průběhu čištění separátoru. Dalšími výhodami jsou také vysoká účinnost, nízké náklady na pořízení a údržbu a vysoká univerzálnost, neboť magnetické rošty se používají v násypkách a zásobnících stejně jako pro čištění materiálů přepravovaných na dopravnících, při odstraňování magnetických příměsí z proudu volně padajícího materiálu atd.

Funkční princip

Tento rošt je vybaven velmi silnými magnetickými jádry (z neodymových magnetů), a proto dokáže odseparovat magnetické materiály i o velmi drobné frakci. Při použití roštového separátoru také nedochází ke stržení již zachycených Fe částic proudícím materiálem, neboť zachycené kontaminanty migrují do spodní části ochranných trubic a zde setrvávají až do čištění separátoru.

Snadná objednávka v e-shopu

Tento magnetický separátor dokážeme vyrobit s maximální indukcí 12 000 G na jádře a 9 800 G na plášti magnetické trubice. Tolerance je +/- 10 %.Nahoru