Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Kompletní dodávky a servis v plastikářském průmyslu

Zaměřujeme se na dodávky špičkových materiálů a výrobků pro plastikářský průmysl. Máme dlouholeté zkušenosti a kontakty nejen na českém plastikářském trhu.

Bubnové magnetické separátory MB

Magnetický buben MB

Magnetické bubny se používají pro automatické a kontinuální odstraňování magnetických částic ze sypkých materiálů. Magnetický systém na bázi permanentních magnetů je provozně nenáročný, spolehlivě odseparovává železné příměsi a zabraňuje poškození zpracovatelských zařízení (jako jsou mlýny, drtiče apod.).

Složení a čištění bubnového separátoru

Kolem fixního magnetického jádra ve tvaru půlměsíce se otáčí vnější krycí nerezový plášť. Silné magnetické pole přidržuje železné částice na krycím nerezovém plášti bubnu. Fe kontaminanty samovolně odpadnou poté, co je krycí plášť vynese z dosahu magnetického pole.

Instalace magnetického bubnu

Bubnový separátor se obvykle umísťuje pod výsyp pásového dopravníku, pod násypku materiálu nebo se připojuje na potrubní systém. Magnetický buben se používá buď samostatně, nebo ve skříňovém provedení, které je ve spodní části zakončeno dvěma výsypkami (pro vyčištěný materiál pro odseparované kontaminanty).

Pomocí bubnového separátor se zachytávají feromagnetické částic o jemné i hrubší frakci (přičemž rozměry separátoru i druh magnetů odpovídají konkrétnímu zpracovávanému materiálu). Výhodou permanentních feritových magnetů je jejich dlouhá životnost a odolnost. Pro velmi jemné materiálové frakce, citlivé aplikace (např. v potravinářství) či hůře prostupné materiály pak doporučujeme aplikaci výjimečně silných neodymových magnetů.Související výrobky

Nahoru