Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Kompletní dodávky a servis v plastikářském průmyslu

Zaměřujeme se na dodávky špičkových materiálů a výrobků pro plastikářský průmysl. Máme dlouholeté zkušenosti a kontakty nejen na českém plastikářském trhu.

Magnetické separátory nerezové oceli MV-R

Magnetický sSeparátor nerezové oceli MV-R

Permanentní vysokoindukční separátor MV-R je určen zejména k automatickému oddělování drobných částic z nerezové oceli.

Složení separátoru MV-R

Jedná se o extra silný magnetický válec v rozměrově kompaktním a výškově stavitelném provedení. MV-R se skládá z dvojice válců. Jeden ze dvojice válců je hnací (s magnetickým jádrem) a druhý válec je hnaný (nemagnetický). Rychlost hnaného válce lze regulovat dle typu čištěného materiálu a individuálních potřeb klienta. Dvojice válců pohánějí velmi tenký (ale přitom odolný) polyuretanový dopravníkový pás, který mimo jiné vyhovuje i požadavkům na potravinářskou aplikaci, je antistatický a odolává působení tepla i minerálních olejů. Zařízení je osazeno extrémně silnými magnety s velmi krátkým magnetickým polem (s dosahem max. 10 mm), a proto doporučujeme, aby materiál dopadající na dopravník separátoru byl rozvolněný a dávkovaný v rovnoměrné vrstvě (např. pomocí vibračního podavače), a aby výška vrstvy na dopravníku nepřekročila 5 mm. A pokud chce klient dosáhnout maximální možné účinnost, neměla by výška materiálové vrstvy přesáhnout 2 mm.

Funkční princip

Magnetický separátor nerezové oceli MV-RExtrémně silné magnetické pole přidržuje železné částice na povrchu dopravníkového pásu až do jejich vynesení mimo oblast působení magnetického pole válce, přičemž vyčištěný materiál padá působením gravitace z konce dopravníkového pásu. Díky (úhlově i osově stavitelnému) děliči proudu magnetického a nemagnetického materiálu je možno z čištěného materiálu získat ještě třetí frakci (která se složením nachází mezi čistým materiálem a feromagnetickými kontaminanty. Jedná se tedy o slabě magnetický materiál, částečně znečištěný železnými příměsemi). Rozdělovač proudu materiálu stejně jako regulátor rychlosti otáčení hnacího válce slouží též k nastavení kapacity separace dle potřeb příslušného klienta. Radiálně pólované válce (LSV, MV-R, VMSV, VMSV EKO) jsou mimořádně silné magnetické separátory, a proto dokáží odseparovat i např. kousky plastu, gumy, kamení či dřeva kontaminované pouhými oxidy železa.

Magnetická separace nerezové oceli

V primárním stavu je většina druhů nerezové oceli nemagnetická, nicméně při výrobě dílů z nerezové oceli dochází k narušení původní krystalické mřížky (strojním a tepelným opracováním, lisováním, drcením atd.), a nerez se stává slabě magnetickou. V porovnání s běžnou ocelí či železem je však magnetizovatelnost opracované nerezové jen velmi nízká (v řádu pouhých několik procent), a proto je při separaci nerezové oceli nutno použít extrémně silné magnetické separátory.

Radiálně pólovaný magnetický válec tedy nachází uplatnění zejména u klientů, kteří potřebují odseparovat ze zpracovávaných materiálů velmi slabě magnetické nebo paramagnetické částice. Na kapacitu separace má významný vliv i maximální frakce nerezového materiálu (čím menší frakce, tím je pro separátor obtížnější ji zachytit). MV-R dokáže zachytit feromagnetické částice už od jednoho mikronu, přičemž spolehlivě zachytává slabě magnetické částice ve velikosti nad 0,1 mm. Toto vysoce účinné zařízení standardně dodáváme v šířkách od 500 do 1 500 mm.Nahoru