Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Kompletní dodávky a servis v plastikářském průmyslu

Zaměřujeme se na dodávky špičkových materiálů a výrobků pro plastikářský průmysl. Máme dlouholeté zkušenosti a kontakty nejen na českém plastikářském trhu.

Magnetické potrubní separátory ML-P

Deskový magnetický separátor do potrubí ML-P

Potrubní deskový separátor ML-P se používá k separaci železných kontaminantů z rychle proudícího (až 25 m/s) a relativně špatně prostupného materiálu (zejména tekutého či polotekutého, ale i práškového). Výhodou tohoto separátoru je, že dokáže čistit tekuté materiály i s obsahem větších kusů pevných částic či vláken. Tento separátor je též vhodný pro abrazivní materiály, který by poškodily např. roštové typy magnetických separátorů.

Složení potrubního separátoru deskového typu

Deskový magnetický separátor s tělem z nerezové oceli se (obvykle pomocí přírub) připojuje na potrubní systém klienta. Za účelem dosažení maximální efektivity separačního procesu je materiál na magnetické desky naváděn pomocí rozrážecího kuželu, který se nachází na vstupu do separátoru (samotné magnety jsou pak umístěny ve dveřích separátoru). Rozhrnovací stříška (= rozrážecí kužel) slouží k zajištění maximální účinnosti separace (avšak v případě nutnosti, např. při čištění špatně prostupných materiálů, je možno stříšku ze separátoru snadno vyjmout).

Způsob čištění

Po přerušení toku materiálu se otevřou magnetická dvířka a kontaminanty, které byly v průběhu separace zachyceny na vnitřní části dvířek, se odstraní otřením (popřípadě lze též opláchnout dvířka pomocí tlakové vody). Dvířka se pohybují na pojezdových tyčích, a proto je manipulace s nimi snadná a komfortní (a to i v případě velkých separátorů).

Připojení separátoru

Námi běžně vyráběné deskové separátory ML-P odolávají tlaku až 10 barů a vyrábíme je v průměrech od 100 do 250 mm. V závislosti na potřebách našich klientů však dokážeme dodat i provedení o jiných připojovacích rozměrech, s vyšší tlakovou odolností, speciálními způsoby připojení (šroubení atd.).Nahoru