Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Kompletní dodávky a servis v plastikářském průmyslu

Zaměřujeme se na dodávky špičkových materiálů a výrobků pro plastikářský průmysl. Máme dlouholeté zkušenosti a kontakty nejen na českém plastikářském trhu.

Deskové separátory ML do potrubních systémů

Magnetické separátory deskového typu jsou vhodné pro separaci feromagnetických příměsí z hůře prostupných či abrazivnějších sypkých materiálů (plastový granulát, dřevěná drť a piliny, drcená guma, obilí, mouka, kakaové boby, drcené minerály atd.), které mají tendenci poškozovat nebo ucpávat běžné typy separátorů (např. roštové). Někdy se tyto separátory též označují jako lucerny (které svým tvarem připomínají).

Složení potrubního separátoru deskového typu

Deskový magnetický separátor se (obvykle pomocí přírub) připojuje na přepravní systém klienta.

Za účelem dosažení maximální efektivity separačního procesu je materiál na magnetické desky naváděn pomocí rozrážecího kuželu, který se nachází na vstupu do separátoru. Samotné magnety jsou pak umístěny (dle modelové řady) buď ve dveřích separátoru, nebo uprostřed separátoru.

Způsob čištění

Díky systému easy cleaning je čištění magnetické lucerny rychlé a snadné (a není nutno zachycené kontaminanty pracně ručně stírat z povrchu magnetických desek). A v případě nutnosti dokážeme dodat tento separátor i v provedení s plně automatickým čištěním. Pro některé klienty je důležité, že průhledovými okénky dokáží průběžně kontrolovat stav znečištění magnetických desek. Magnetickou lucernu osazujeme (dle potřeb klienta) buď feritovými, nebo extrémně silnými neodymovými magnety.

Nahoru