Závěsné magnetické desky DND-MC s ručním čištěním

Magnetická deska nad dopravník s ručním čištěním DND-MC

Manuálně čistitelný magnetický blok slouží k separaci železných kontaminantů ze sypkých materiálů, které se přepravují na dopravníkovém pásu pod ním. Magnetická deska je vhodná zejména pro materiály s nízkou úrovní kontaminace feromagnetickými částicemi (kdy není nutno čistit separátor častěji než jedenkrát za směnu). V případě vysokého obsahu magnetických kontaminantů je vhodnější použít desku s automatickým čištěním DND-AC.

Funkční princip a způsob čištění

Magnetický blok osazený feritovými nebo neodymovými magnety se umísťuje nad dopravníkový pás a vytahuje z přepravovaného sypkého materiálu magnetické částice. Po zanesení spodní plochy separátoru (nebo kdykoliv dle potřeby) se následně povrch ručně očistí od zachycených kontaminantů.

Za příplatek je možno tento separátor vybavit čistícím plechem pro zjednodušené čištění separátoru. Na spodní části plechu se nacházejí podélné lišty, které brání přeskočení zachycených Fe částic na magnetické jádro v průběhu čištění separátoru. Současně pak lišty přispívají i k rovnoměrnějšímu rozprostření feromagnetické hmoty na povrchu magnetického bloku.

Rozměry blokových magnetů

Magnetickou desku DND-MC lze vyrobit v rozměrech přesně dle Vašich potřeb.

Magnetický blok s kolejovou konstrukcí

Magnetická deska na kolejové konstrukciSpeciální variantou magnetického separátoru DND-MC je verze opatřená jednoduchou kolejovou konstrukcí. Desku je v průběhu čištění možno velmi snadno vysunout stranou a očistit, a to i když je dopravník v chodu.

Náš tip: souběžná aplikace závěsného separátoru s magnetickým válcem

Pokud je třeba pročistit vyšší vrstvu materiálu, doporučujeme, aby se na příslušném pásovém dopravníku současně použila magnetická deska (která vytáhne feromagnetické částice z horní vrstvy) a magnetický válec (který odseparuje magnetické částice ze spodní vrstvy).