Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Kompletní dodávky a servis v plastikářském průmyslu

Zaměřujeme se na dodávky špičkových materiálů a výrobků pro plastikářský průmysl. Máme dlouholeté zkušenosti a kontakty nejen na českém plastikářském trhu.

Několikastupňové magnetické válce VMSV

Vícestupňový magnetický separátor VMSV

Vícestupňový separátor VMSV s velmi silnými magnetickými válci se používá k automatické kontinuální separaci jemných, slabě magnetických i paramagnetických částic (včetně nerezové oceli).

Složení několikaválcového separátoru

V závislosti na modelové řadě je tento separátor vybaven buď vibračním podavačem (varianta VMSV) nebo podávacím válcem (typ VMSV-EKO) a několika dvojicemi nad sebou umístěných válců. Jeden ze dvojice válců je vždy hnací (s magnetickým jádrem) a druhý válec je hnaný (nemagnetický). Dvojice válců pohánějí velmi tenký (ale přitom hodně odolný) dopravníkový pás (např. kevlarový, skloteflonový, nelepivý atd.).

Funkční princip

Materiál, rozvolněný pomocí vibračního podavače nebo podávacího válce, dopadá na dopravníkový pás magnetického separátoru. Extrémně silné magnetické pole přidržuje železné částice na povrchu dopravníkového pásu až do jejich vynesení mimo oblast působení magnetického pole válce (kde odpadávají do výsypu pro feromagnetické částice). Vyčištěný materiál padá působením gravitace z konce dopravníkového pásu na pod ním se nacházející další dopravníkový pás, kde se celý proces separace znovu opakuje. Separátor je možno osadit takovým počtem magnetických válců, které zaručí vyčištěný materiálu až do klientem požadované kvality. Poloha rozdělovače proudu magnetického a nemagnetického materiálu je úhlově i osově stavitelná (opět dle potřeb klienta a charakteru čištěného materiálu). Vzhledem k tomu, že zařízení je osazeno extrémně silnými magnety s velmi krátkým magnetickým polem (s dosahem max. 10 mm), je vhodné, aby výška vrstvy materiálu na dopravníku nepřekročila 5 mm. A pokud chce klient dosáhnout maximální možné účinnosti, doporučujeme, aby se výška materiálové vrstvy pohybovala do 2 mm.

Součástí vibračního podavače je i násypka, jejíž rozměry odpovídají šířce dopravníkového pásu. Optimální dávkování materiálu na pás separátoru se provádí buď regulátorem vibrací (VMSV) nebo změnou otáček podávacího válce (VMSV-EKO). Součástí separátoru je též soustava senzorů pro zajištění bezpečného a plynulé provozu. Např. pokud se za provozu otevře jakýkoliv kontrolní otvor, celé zařízení se automaticky ihned vypne. Čidlo sledující stav naplnění separátoru zase sleduje dodržení maximální výšky materiálové vrstvy v separátoru (a brání zablokování separátoru odseparovanými nečistotami, pokud je zaplněn výsypný otvor pro Fe částice).

Permanentní vícestupňový separátor disponuje speciálním zařízením pro snadné a rychlé nastavení optimálního napnutí dopravníkového pásu. U verze VMSV je každý motor hnacího válce vybaven měničem rychlosti (u každého z pásů je tedy možno nastavit odlišnou rychlost, což výrazně navyšuje efektivitu separace).

Nahoru