Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Kompletní dodávky a servis v plastikářském průmyslu

Zaměřujeme se na dodávky špičkových materiálů a výrobků pro plastikářský průmysl. Máme dlouholeté zkušenosti a kontakty nejen na českém plastikářském trhu.

Roštové magnetické separátory s automatickým čištěním MSS-AC

Magnetický roštový separátor automatický MSSJ-AC

Pomocí automatických roštových separátorů MSS-AC se jednoduše odstraní z volně padajícího sypkého materiálu nežádoucí jemné feromagnetické kontaminanty a současně se před poškozením ochrání drahé výrobní technologie. Tyto magnetické separátory jsou výjimečně silné a dokáží zachytit i slabě magnetické či paramagnetické částice (např. nerezovou ocel).

Složení magnetického separátoru řady MSS-AC

Skříňový automatický separátor se skládá z několika nad sebou uložených pater (tvořených magnetickými jádry v ochranných nerezových pouzdrech). Jednotlivá patra obsahují střídavě lichý a sudý počet magnetických trubic, tudíž nad mezerou mezi dvěma trubicemi dolního roštu se nachází magnetická trubice roštu horního. Díky tomuto uspořádání propadá čištěný materiál kaskádovitě napříč hustým sítem, přičemž extrémně silné pole neodymových magnetů zachytává na povrchu krycích trubic veškeré magnetické částice. Celý separátor je zhotoven z nerezové oceli dle DIN 1.4301, která zaručuje jeho vysokou odolnost a dlouhou životnost. Současně se jedná o zařízení s nízkými prostorovými nároky na vestavbu do již existujících zpracovatelských linek.

Způsob čištění

Podobně jako u většiny roštových separátorů se systémem jednoduchého čištění i roštové automaty se čistí tak, že se jádra magnetů vysunou z krycích nerezových trubic, a železné kontaminanty, které byly na povrchu trubic přidržovány magnetickým polem, samovolně odpadnou. U automaticky čistitelných separátorů řady MSS-AC se intervaly čištění individuálně nastavují (dle potřeb klienta, v závislosti na kontaminaci zpracovávaného materiálu feromagnetickými částicemi atd.). Samotné čištění je prováděno pneumaticky a za pomoci programovatelné řídící jednotky. Ovládací panel s dotykovým displejem zajišťuje rychlé a komfortní nastavení všech potřebných parametrů. Díky samočistícím vlastnostem je tento separátor používán i v plně automatizovaných provozech, kde zajišťuje vysokou hospodárnost provozu. Automatický systém čištění má celou řadu výhod: čištění je rychlé, snadné a ve většině případů bez nutnosti přerušení provozu, intervaly čištění lze elektronicky přednastavit, kontaminanty není nutno z povrchu krycích trubic pracně odstraňovat a je eliminováno riziko zranění kovovou částicí v průběhu ručního čištění separátoru.

Magnetická jádra tohoto separátoru mohou generovat indukci až 18700 G a na krycím plášti lze naměřit až 11 700 G (s tolerancí +/- 10 %).

Nahoru