Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Kompletní dodávky a servis v plastikářském průmyslu

Zaměřujeme se na dodávky špičkových materiálů a výrobků pro plastikářský průmysl. Máme dlouholeté zkušenosti a kontakty nejen na českém plastikářském trhu.

Trubkové magnetické separátory MT

Magnetický potrubní separátor MT

Magnetický separátor MT (též označovaný kvůli tvaru jádra jako torpédo nebo projektil) se uplatňuje zejména při separaci feromagnetických kontaminantů z hůře prostupných materiálů (granulovaná krmiva, plastový granulát, piliny, práškové materiály v keramickém průmyslu atd.), které mají tendenci ucpávat běžné typy roštových separátorů.

Složení trubkového separátoru

Potrubní magnetický separátor se (obvykle pomocí přírub) připojuje na přepravní systém klienta. Magnetické jádro je umístěno uprostřed proudícího materiálu, přičemž na vstupu do těla se nachází rozrážecí kužel. Na vnitřní části vnějšího pláště separátoru jsou navíc speciální vodící výstupky, které nasměrovávají tok materiálu od vnějšího pláště na magnetické jádro (umístěné v dolní části středového kuželu). A díky tomu, že jak rozrážecí kužel, tak i skříň separátoru jsou kruhového tvaru, je dosahováno rovnoměrného a plynulého průtoku materiálu tělem separátoru. Kruhový průřez separátoru s centrálně umístěným magnetickém jádrem je vhodným řešením nejen pro vertikální, ale i nakloněné potrubní systémy.

Způsob čištění

Tento separátor je vybaven systémem jednoduchého čištění, který umožňuje snadné a rychlé odstranění zachycených feromagnetických částic. Po otevření dveří separátoru se rozrážecí kužel pootočí o 180° a poté se vysune magnetické jádro. Feromagnetické nečistoty, které byly až do tohoto okamžiku přichycené na středové a spodní části kuželu, samovolně odpadnou.

Dveře separátoru se obvykle uzavírají pomocí hákových upínek, ale pro náročnější aplikace nabízíme i opční provedení s bezpečnostním elektromagnetickým zámkem.Nahoru